U Srbiji se veb pretraživač "Hrom" (Chrome) od februara ove godine nalazi na prvom mestu najpopularnijih pretraživača s udelom od 39,45 odsto. "Fajerfoks" je sa dosadašnjeg prvog mesta dospeo na drugo i ima 38,45 odsto tržišnog udela, a „Internet Eksplorer“ je treći s udelom od 13,42 odsto."Opera" je u Srbiji četvrti najkorišćeniji pretraživač s udelom od 6,9 odsto, a "Safari" je peti i ima 1,35 odsto udela.
U Srbiji se veb pretraživač "Hrom" (Chrome) od februara ove godine nalazi na prvom mestu najpopularnijih pretraživača s udelom od 39,45 odsto, objavila je analitička firma "StatKaunter" (StatCounter).
"Fajerfoks" je sa dosadašnjeg prvog mesta dospeo na drugo i ima 38,45 odsto tržišnog udela, a „Internet Eksplorer“ je treći s udelom od 13,42 odsto.
"Opera" je u Srbiji četvrti najkorišćeniji pretraživač s udelom od 6,9 odsto, a "Safari" je peti i ima 1,35 odsto udela.